המניפסט

אנו, חברי תנועת ה-Unboxing School, מתאחדים תחת חזון משותף לשינוי רדיקאלי בהרגלי עולם החינוך. אנו מכירים בצורך הדחוף בשינוי בתגובה לאתגרים שהציבה מגפת הקורונה והקפיצה הטכנולוגית שהביאה עימה מהפכת הבינה המלאכותית. 
הגיע הזמן שלנו להתאחד וליזום אפקט מהדהד שיחולל מהפכה במערכות החינוך, ויבטיח שהן עונות על הצרכים המתפתחים של החברה.

אימוץ הזדמנויות ייחודיות

אנו מכירים בכך שמשבר ה-COVID-19 אתגר באופן יוצא דופן ומשמעותי את ההרגלים והמנהגים החינוכיים המסורתיים. במקום לראות בכך מכשלה, אנו רואים בכך הזדמנות ייחודית לחולל שינוי משמעותי. תנועת Unboxing School שואפת לרתום את "ההפרעה" הזו כדי להניע שינוי אג'ילי של עולם החינוך.
חשיבה על האיזון

המתח בין "בית ספריות" ללמידה הוא אתגר בסיסי בתפיסה של חינוך מסורתי. תנועת Unboxing מכירה בצורך להגדיר מחדש את האיזון בין למידה להיבטים האדמיניסטרטיביים של החינוך. בתי הספר שמים דגש גדול מדי על לוחות זמנים, אמצעי בטיחות, משמעת ומשימות ניהוליות, שהאפילו לעתים קרובות על מטרת הליבה של הלמידה. אנו דוגלים בשינוי לכיוון גישות המתמקדות בתלמיד, מתעדפות למידה על פני בירוקרטיה, ומעצימות את התלמידים לקחת אחריות על תהליך הלמידה שלהם.
שינוי השגרה וההרגלים של בית הספר
תנועת Unboxing דוגלת בשינוי טרנספורמטיבי בשגרה ובהרגלים בבית הספר. אנו מאתגרים את התפיסות המסורתיות של מסגרות בית ספר ומרחבי למידה, מעודדים יצירת סביבות דינמיות המטפחות יצירתיות, שיתוף פעולה והתאמה אישית. אנו מאמינים שהגיע הזמן לדמיין ולבנות מחדש את מרחבי הלמידה. להשתחרר מהמגבלות של כיתות פיזיות ולחקור אפשרויות למידה חדשות במרחב ובזמן, מה שמאפשר לתלמידים לחקור את התשוקות ותחומי העניין שלהם מעבר ללוחות זמנים נוקשים של סביבת הלמידה המסורתית.
הקניית מיומנויות לומד עמצאי (agency)

זה קריטי לשפר יכולות של לומד עצמאי (agency)! קיים צורך מידי לקדם למידה עצמאית שבה התלמידים משתתפים באופן פעיל ולוקחים בעלות על מסע הלמידה שלהם. אנו מעצימים את התלמידים על ידי טיפוח היכולת שלהם ללמוד באופן עצמאי, והופכים אותם ללומדים בעלי הכוונה עצמית מצוידים בחשיבה ביקורתית, יכולת פתרון בעיות והסתגלות הדרושים להצלחה בעולם המודרני.
תרבות הסטארט-אפ
אנו מאמינים שלתרבות וקהילת הסטארט-אפים יש תובנות חשובות ופתרונות חדשניים שניתן ליישם ביעילות בחינוך. על ידי טיפוח שיתוף פעולה בין מומחי חינוך ויזמי סטארט-אפ, אנו יכולים ליצור קשרים סינרגטיים המניעים פתרונות יעילים בעלי ערך בעולם היזמי והחינוכי כאחד.

תנועת Unboxing מייצגת חזון נועז עולם לחינוך ומפצירה שהזמן לשינוי הוא עכשיו! אנו מזמינים את כל אלה שחולקים את התשוקה ואת תחושת הדחיפות שלנו להצטרף אלינו למאמץ הקולקטיבי הזה, בו אנו מדמיינים עתיד של חינוך שמתעלה על מגבלות העבר. ביחד, נוכל להשתחרר מכבלי שיטות חינוך מיושנות ולשחרר את מלוא הפוטנציאל של הרעיון הבסיסי הדוגל בחינוך לכולם. בואו נאמץ את גישת שינוי, נאתגר מוסכמות, ונצא למסע לקראת חינוך שעונה באמת על הצרכים של המאה ה-21.

המדיה

The Unboxing School Movement
גלו עוד
אירוע של תנועת 'אנבוקסינג סקול'
גלו עוד
נקודת המפנה של החינוך בזמן ובמרחב
גלו עוד
From Schooling To Learning
גלו עוד

UNEXPECTED DAY

כצעד בהנעת השינוי בבתי הספר אנו מתמקדים במהלך ליצירת קהילה שפועלת ומייסמת תפיסה של לפחות יום למידה אחד בשבוע ששובר את שגרת הסדירויות, הוא "היום הבלתי צפוי." unexpected day

לאור האתגרים העומדים בפני מערכת החינוך בתקופה הנוכחית, וכהמשך לתפיסת unboxing והרצון לקדם שינוי בתפיסת המרחב והזמן בבית הספר, פיתתנו במיינדסט תוך מספר שבועות את ספרינט.

ספרינט היא פלטפורמה שמטרתה לתת מענה ללמידה "בלתי צפויה" הממוקדת בפיתוח מיומנויות ומסוגלות למידה עצמאית המונעות מעניין וסקרנות ומונחת ע"י המורה: https://sprint.mindcet.org

מט״ח

"יש בית ספר בצפון הארץ שבו יום לימודים שלם קורה מחוץ לבית הספר וזו טלטלה מספיק גדולה כדי שנשנה עוד הרגלים ויקרו בו דברים אחרים. היא הופכת את המסילות שהמורים והתלמידים רצים עליהן לפחות מובנות מאליהן, המורים יותר פעילים והתלמידים יותר פעילים בלמידה. זה מבטל את תחושת חוסר האונים, זה נותן לגיטימציה לבצע שינויים".

אבי ורשבסקי

חברי ה-Taskforce

שותפים המובילים תהליכי שינוי תוך הגדרת תפקידו של כל שותף במסגרת הקריאה של המניפסט - במטרה להגביר את האימפקט של השנוי.

 • ברנקו וייס הוא ארגון חינוכי הפועל למען שינוי חברתי על ידי פרימת הקשר בין נסיבות חיים מקשות של צעירים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל לבין יכולתם לממש את עצמם ולתרום את חלקם לקידומה של חברה ישראלית משגשגת. מומחיותו של ברנקו וייס באה לידי ביטוי בפיתוח, הפעלה והפצה של מודלים חינוכיים-פדגוגיים חדשניים להעצמה, צמיחה ומיצוי היכולות של כל ילד וילדה במסגרות חינוכיות ציבוריות.

  קראו עוד
 • קרן ברכה פעילה בישראל משנת 1971 וכיום הקרן תומכת ביוזמות המציגות מגוון רחב של תחומי עניין המוכרים כחיוניים לפיתוחה המתמשך של מדינת ישראל: אמנות ותרבות, חינוך, חדשנות חינוכית וקיימות.

  קראו עוד
 • הקרן פועלת לשפר את מערכת החינוך באמצעות קידום יזמות חינוכית בקרב אנשי החינוך בשדה. עם ותק של יותר מ-50 שנה, הקרן היא הגוף המנוסה ביותר בישראל בקידום יזמות חינוכית, והיא פועלת בפריסה ארצית, בכל המגזרים ובכל סוגי החינוך הקרן רואה בנשות ואנשי החינוך שבאים במגע ישיר ויומיומי עם התלמידים את סוכני השינוי המשמעותיים ביותר, ולכן שואפת לשנות את התפיסה מאנשי חינוך מבצעים לאנשי מקצוע מפתחים, יוצרים ויוזמים. באמצעות תוכניות מקצועיות מגוונות, אנשי החינוך מקבלים הזדמנות להתנסות בכלים יזמיים ולברוא חיים חדשים בבית הספר ובגן הילדים. הקרן מאמינה כי זו הדרך להצמיח פתרונות יצירתיים לסוגיות הבוערות ביותר במערכת החינוך הישראלית

  קראו עוד
 • מוסד להשכלה גבוהה, שמטרתו ללמד, להכשיר ולפתח נשות ואנשי חינוך, הוראה, מוזיקה, תנועה וספורט, לקדם יוזמות פדגוגיות חדשניות במערכת החינוך, בקהילה ובחברה ולקיים פעילות מחקרית אקדמית ויישומית במטרה לעצב את פני החינוך והחברה בישראל. המרכז האקדמי הוקם בחודש מרס 2022 עם איחודן של מכללת לוינסקי לחינוך והמכללה האקדמית בווינגייט. לשתי המכללות מורשת, ידע וניסיון ענפים – מכללת לוינסקי לחינוך פועלת משנת 1912 והמכללה האקדמית בווינגייט פועלת משנת 1944.

  קראו עוד
 • מכון דוידסון לחינוך מדעי הוא עמותה ללא מטרות רווח, שמשמשת כזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. אנו מאמינים בחיבור בין אנשים למדע, ולכן אנו יוזמים, מארגנים ומפעילים קשת רחבה של תוכניות חינוכיות. אנו חותרים להיות מוקד מקצועי לתלמידים, הורים והקהל הרחב, כמו גם למורים, אנשי אקדמיה ממשל וחינוך.

  קראו עוד
 • הג’וינט הוא הארגון היהודי ההומניטארי הגדול בעולם. מאז 1914 פועל הג’וינט ב-70 מדינות ומעניק רשת ביטחון ליהודים במצוקה, מחזק ובונה קהילות יהודיות ומספק שירותי סעד והצלה בעת משבר ואסון. בישראל, פועל הג’וינט כמרכז הפיתוח החברתי של ישראל, בשיתוף פעולה אסטרטגי עם הממשלה, הרשויות, המגזר השלישי והעסקי ושותפים נוספים, אשר יחד מעצבים את העתיד החברתי של ישראל. שותפות ג׳וינט-אשלים מקדמת מוביליות - פריפריה וחברה ערבית צמצום אי שוויון בין החברה הערבית לחברה היהודית ובין היישובים ושכונות המאופיינים במדדים סוציואקונומיים נמוכים ובמוביליות בין-דורית נמוכה, בכל תחומי החיים בחברה הישראלית.

  קראו עוד
 • המכללה האקדמית בית ברל היא מכללה לחינוך ולימודי הוראה מהמובילות בארץ! ומציעה מגוון רחב של תכניות לימוד לתואר בחינוך והוראה, הסבת אקדמאים להוראה ולימודי אמנות.

  קראו עוד
 • מפרש היא מרחב לאנשים ונשים חדורי מטרה, יצירתיים ונחושים, שפועלים להוביל שינוי במערכת החינוך. מרחב שבו מקדמים חשיבה יזמית של אנשי חינוך ומאפשרים יצירת שינויים מערכתיים פורצי דרך

  קראו עוד
 • חינוך משנה בעולם משתנה בעידן כמו שלנו המציאות משתנה במהירות שיא, אתם יכולים לעשות הכל, מכל מקום, בכל רגע נתון. מיליארדרים קונים כרטיס טיסה לירח, יוזמות משנות עולם מתרחשות בתנועת מקלדת בזכות הרשתות החברתיות, והחדשות של היום בבוקר כבר לא יהיו רלוונטיות כשנלך לישון. אנחנו ברשת אמית מאמינים שגם החינוך צריך להיות קודם כל קשוב ומחובר לחיים ולעולם המשתנה בו אנו חיים, להמשיך לעצב את דור העתיד ולתת לו מענים, כלים ומיומנויות כך שיפתח ערך עצמי ומוטיבציה פנימית להגשים את החלומות שלו, להישאר רלוונטי ולשנות בעצמו את העולם.

  קראו עוד
 • מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים הוא מוזיאון מדע שנמצא בקריית המוזיאונים שבגבעת רם בירושלים. במוזיאון מוצגות תערוכות מתחלפות בנושאי מדע וטכנולוגיה. התערוכות אינטראקטיביות, ומזמינות את המבקרים לא רק לצפות במוצגים, אלא גם לגעת בהם ולהפעיל אותם. המוזיאון שואף להציג את המדע כחלק בלתי נפרד מן התרבות המודרנית ומקשר אותו לתופעות מחיי היומיום.

  קראו עוד

הבורד

Tali Yariv-Mashal

Director , Beracha Foundation, Israel

אבי ורשבסקי

מנכ"ל

Lord Jim Knight

Chief Educational Adviser TES Global

Betsy Corcoran

EdSurge Founder

משה מור

יושב ראש MindCET

Yossi Baidatz

CEO Center for Education Technology

David Levin

Executive Producer Remote K-12

Gov. Bob Wise

CEO at Bob Wise LLC and Venture Partne

Dr. David Weinberger

Writer-in-residence at a Google AI research group

Dr. Cecilia Waismann

VP R&D MindCET

Norihisa Wada

Executive Vice President & Co-Chief Operating Officer, EduLab Japan

Prof. Yuli Tamir

President Beit Berl College

Vicki Philips

Chief Education Officer National Geographic Society

פייר-אנטואן אולמו

Publisher and a recognized specialist in education