תכנית האקסלרטור

תכניות ההאצה והליווי של MindCET מיועדות לשלבים המוקדמים יחסית בחייהן של חברות הסטארט אפ בתחום ה-EdTech, החל משלב נביטת הרעיון ועד לשלב ההתבססות הראשונית בשוק. חברות ויזמים עשויים לעבור איתנו את שלוש התוכניות, זו אחר זו, או להשתלב בתוכנית אחת, לפי הצורך וסטטוס המיזם שלהם.

MindCET Accelerate

תוכנית האצה למיזמים המיועדת להבאת המיזם משלב המוצר הבסיסי (MVP) לשלב המוצר המוגמר ותחילת חדירה לשוק. התוכנית, הנמשכת כ-5 חודשים ומתחילה במהלך אוקטובר 2015, תכלול עד 10 מיזמים.

התכנית מורכבת מתכנית קבוצתית שבועית ומתכנית אישית המלווה את המיזם. במסגרת הקבוצתית יפגשו היזמים ליום למידה מרוכז פעם בשבוע. במסגרת האישית יקבל כל יזם ליווי פרטני למיזם שלו, יעוץ ותמיכה מקצועית של מנטורים מתעשיית הטכנולוגיה, ההשקעות והחינוך, גישה להתנסויות מול משתמשים בשטח ואפשרויות לשיתופי פעולה.

התוכנית כוללת שני מרתונים בני 36 שעות כל אחד, המיועדים להאצת תהליכים פרטניים במהלך התוכנית. בנוסף היא כוללת 4 ימי בדיקות מול נסיינים ואנשי מקצוע ואירועים נוספים שמטרתם קבלת משוב מהשוק הרלוונטי תוך כדי תהליך הפיתוח.

בכפוף לסטטוס בו הם מצויים באותה עת, יוכלו חלק מהמיזמים להשתתף במשלחת של MindCET לכנס הטכנולוגיה בחינוך הגדול באירופה, Bett, המתקיים בחודש ינואר 2016 בלונדון. מיזמים אלו ישולבו בתצוגה של MindCET בשטח התערוכה שבכנס, וישתתפו במפגשים עם גורמים עסקיים וחינוכיים רלוונטיים בעת השהות.

לאחר סיום התוכנית ימשיך צוות MindCET ללוות את המיזמים בוגרי המאיץ, ויסייע בחיבורם לגורמים בעולם החינוך, הטכנולוגיה וההשקעות, שותפים ולקוחות פוטנציאלים ועוד.

 

תוכנית זו מוצעת בשני מסלולים:

מסלול חלקי, המתואר לעיל, בגינו יעניק המיזם ל-MindCET 4% ממניות המיזם.

מסלול מלא, הכולל את המתואר לעיל, ובנוסף לו השקעה בסך 20 א’ דולר ושטחי עבודה במתחמי MindCET בירוחם ובתל אביב במשך 5 ימים בשבוע למשך כל מהלך התוכנית. תמורת השתתפות במסלול זה יעניק המיזם 7% ממניותיו ל-MindCET.

 

רכיבי התוכנית

 

  1. סמינר על מרכיבי יזמות

במסגרת התכנית יעברו היזמים סדנאות בפיתוח מוצר וייחשפו למתודולוגיות עבודה ול–best practices, יבחנו את ההתאמה של המוצר לשוק, יעסקו בפיתוח אסטרטגיה עסקית, בהבנה של תהליכי למידה, בהצגת הרעיון למשקיעים (pitching) ועוד. את הסדנאות יעבירו מומחים בתחום.

היזמים ייעזרו במומחים מקצועיים המלווים מיזמים בראשית דרכם – ייעוץ משפטי, חשבונאי ומימוני, פיתוח מוצר, עיצוב מוצר, שיווק, יחסי ציבור וכיוצא בזה.

  1. מרתונים וספרינטים

במהלך התכנית נערוך שני מרתונים בירוחם (36 שעות כל אחד) ו-4 ימי Sprint חד יומיים. אירועים אלו יהיו מלווים באנשי מקצוע (מפתחים, אנשי ui/ux,מעצבים) לקידום משמעותי של המוצר.

  1. מעורבות ב-ecosystem
  • מפגשים עם אנשי סצנת היזמות – התכנית כוללת מפגשים שוטפים עם יזמים, מומחים ומשקיעים הפעילים בסצנת היזמות.
  • מפגשים עם אנשי חינוך –  בתכנית יינתנו הזדמנויות רבות להציג את המיזמים בפני אנשי חינוך מובילים לצורך קבלת משוב ושיפור. בנוסף, התכנית תשתלב מעת לעת עם תכנית מקבילה של MindCET – תוכנית העמיתים – בה משתתפים מורים שהינם מאמצים מוקדמים של טכנולוגיות. שילוב המורים וההיכרות עמם יסייעו בקבלת משוב למוצר מקהל רלוונטי, בעל גישה למשתמשים עתידיים, בחידוד הצרכים מהשטח ובהבנה מעמיקה של הטמעה מיטבית.
  • Demo Days –  במהלך התכנית יינתנו מספר הזדמנויות להציג את המיזמים בפני גורמים הסובבים את התוכנית, ובסופה יתקיים אירוע פומבי בו יוצגו המיזמים.
  1. רשת מנטורים

את היזמים ילוו מנטורים מנוסים שיסייעו להם לשפר ולמקד את המוצר או הרעיון שלהם ולהתקדם בתהליכים עסקיים. המנטורים שלנו מנוסים מאוד בתחומם ומביאים עמם היבטים שונים של האקו-סיסטם.

  1. פעילות עם תוכנית העמיתים

במקביל לתוכנית המאיץ המיועדת ליזמים, מובילהMindCET  תכנית האצה ייחודית לקידום פרויקטים של מורים ומנהלים בשם “תוכנית העמיתים”. אנו ניעזר ברשת זו לקבלת משוב למוצרים ולרעיונות של היזמים, להתנסות ולבירור צרכים מהשטח. המורים והמנהלים ישתלבו בחלק מהמפגשים בתכנית היזמים, כך שתהיה חשיפה הדדית שתתרום לשיפור המוצרים ולחידוד צרכים מהשטח החינוכי.

  1. לאחר התכנית

התכנית תסתיים לאחר ה-Demo Day, בו יחשפו המיזמים למשקיעים מגוונים מבחינת תחומי העניין שלהם. אנו נמשיך לסייע ליזמים ככל שנוכל באמצעות מפגשים במועדים קבועים, חיבור עם הרשתות שלנו, מפגש עם משקיעים, משובים למוצרים וכל סיוע שיתאפשר.

 

MindCET GO

תוכנית זו מיועדת לחברות בוגרות המעוניינות לחדור לעולם החינוך. התוכנית, הנמשכת כ-5 חודשים ותחל בחודש נובמבר 2015, תשתלב בחלק מפעילות תוכנית המאיץ (MindCET Accelerate) ותעניק למשתתפיה תכנים ואירועים הרלוונטיים להם כדוגמת אירועי המרתון, ימי הבדיקות, הרצאות וסדנאות וכדומה.

במהלך התוכנית יסייע MindCET באופן שוטף בפיתוח עסקי בינלאומי הכולל, בין השאר, השתתפות באירועים, משלחות וליווי פרטני של מיזמים.

התמורה עבור השתתפות בתוכנית תיקבע בתאום בין המיזם ו-MindCET.

 

 

כיצד אדע לאיזו תוכנית אני מתאים?

מומלץ לעיין בעמוד ה”שאלות ותשובות נפוצות“.

איך תוכלו להיכנס לתכניות?

מלאו את טופס הרישום, וניצור עמכם קשר.