תכנית האקסלרטור

תכנית האקסלרטור של MindCET היא תכנית בת שישה חודשים המסייעת ליזמים עצמאיים בתחום הטכנולוגיה בחינוך להאיץ את המיזמים שלהם ולקדמם. התכנית מורכבת מתכנית קבוצתית שבועית ומתכנית אישית המלווה את המיזם. משתתפות בה שתי קבוצות יזמים, קבוצה דרומית הפועלת במתחם המרכזי של MindCET בירוחם וקבוצה הפועלת במתחם MindCET בתל אביב. במסגרת הקבוצתית ייפגשו שתי הקבוצות ליום למידה מרוכז פעם בשבוע. בנוסף, היזמים יעברו במהלך התכנית שניים-שלושה ימים מרוכזים להאצת פיתוח המיזם.

במסגרת האישית יקבל כל יזם ליווי ספציפי למיזם שלו, ייעוץ ותמיכה מקצועית של מנטורים מהתעשייה ומעולם החינוך, גישה להתנסויות בשטח ואפשרויות לשיתופי פעולה.

התכנית ייחודית בשל המיקוד שלנו והרקע שלנו בחינוך – נלווה רק מיזמים שבבסיסם טכנולוגיות בשירות החינוך. המיזמים והמודלים שנרצה לקדם כרוכים בשינוי יסודי שמציע חלופות למבנים הקיימים. MindCET פועלת כחלק מרשת של אקסלרטורים ברחבי העולם וחלק מהתכנית נעשה במשותף עמם. סיום התכנית יהיה ב- demo-day שייערך בתל אביב ובניו יורק, שבו יוצגו המוצרים למשקיעים.

למי מיועדת התכנית?

התכנית שפיתחנו מיועדת לתמוך במיזמים, ביזמים או ברעיונות בראשית דרכם (בין שלב הרעיון לשלב האלפא) ולסייע להם לקחת רעיון בשלב ראשוני ולפתחו למוצר שיהיה בר השקעה (של אנג’לים או של קרנות) או להגיע לעסקה משמעותית. מבחינה הטכנולוגיה, אנו מכוונים לתכנות, לאפליקציות ולכלים מבוססי רשת. מבחינת התעשייה, אנו מכוונים לתעשיית ה-edtech, לכל הקשור בלמידה ובהוראה בתוך בית הספר ומחוצה לו, בעולם כולו. הדגש הוא על מוצרים המיועדים לקבוצת הגיל מגן הילדים ועד סוף התיכון, אך נכלול גם רעיונות ומוצרים המיועדים לחינוך האקדמי. המיזמים ייבחרו לתכנית בהליך תחרותי. תינתן עדיפות לצוותים על פני מועמדים יחידים.

התכנית

אנו מציעים ליזמים חשיפה למרכיבים רבים של עולם היזמות, גישה לקשרים עם מומחים רלוונטיים שיסייעו ליזמים לקדם את יזמתם, שיפור יכולות ומיומנויות באמצעות הרצאות, סדנאות וליווי של בעלי ניסיון, נגישות ל-beta site בבתי הספר, גישה למחקר עדכני ומותאם לצורכי המיזם, גישה ללקוחות שיהיו המאמצים הראשונים (early adopters), יתנסו גם במוצרים חלקיים וידעו לתת משוב רלוונטי לפיתוח עתידי.

לתכנית שני מסלולים- 

מסלול חלקי: מסלול בן יומיים בשבוע ללא השקעה כספית. מסלול זה מתאים לרעיונות בשלב ראשוני וליזמים שאינם יכולים להתפנות לחלוטין למיזם.

מסלול מלא: כולל השקעה כספית בסך 30,000$ ומחייב את היזמים לעבודה במתחם MindCET חמישה ימים בשבוע. מסלול זה מתאים לרעיונות מגובשים יותר וליזמים היכולים להתמסר לחלוטין למיזם.

* במסגרת התכנית ייהנו המשתתפים של שני המסלולים מסיוע בשעות פיתוח נקודתיות של תכנות או עיצוב, מטעם צוות המלווה את MindCET.

תשלום – התכנית כרוכה בתשלום המשולם כאחוזים בבעלות על המיזם בהתאם למסלול שבו היזם משתתף – 4% למסלול החלקי ו-8% למסלול המלא.

ששת מרכיבי התכנית

1. סמינר על מרכיבי יזמות

במסגרת התכנית יעברו היזמים סדנאות בפיתוח מוצר וייחשפו למתודולוגיות עבודה ול–best practices, יבחנו את ההתאמה של המוצר לשוק, יעסקו בפיתוח אסטרטגיה עסקית, בהבנה של תהליכי למידה, בהצגת הרעיון למשקיעים (pitching) ועוד. את הסדנאות יעבירו מומחים בתחום.

היזמים ייעזרו במומחים מקצועיים המלווים מיזמים בראשית דרכם – ייעוץ משפטי, חשבונאי ומימוני, פיתוח מוצר, עיצוב מוצר, שיווק, יחסי ציבור וכיוצא בזה.

2. Sprint

במהלך התכנית נערוך שני sprints (ימים מרוכזים) מלווים באנשי מקצוע (מפתחים, אנשי ui/ux,מעצבים) לקידום משמעותי של המוצר. ה-sprint הראשון יתקיים בסוף נובמבר ויתמקד בשיפור ה –MVP הראשוני של היזמים. ה- sprint השני יתקיים בסוף ינואר.

3. מעורבות ב-ecosystem

• מפגשים עם אנשי סצנת היזמות – התכנית כוללת מפגשים שוטפים עם יזמים, עם מומחים ועם משקיעים הפעילים בסצנת היזמות.

• מפגשים עם אנשי חינוך –  בתכנית יינתנו הזדמנויות רבות להציג את המיזמים בפני אנשי חינוך מובילים לצורך קבלת משוב ושיפור. בנוסף, התכנית תשתלב מעת לעת עם תכנית מקבילה של אקסלרטור מורים. שילוב המורים וההיכרות עמם יסייעו בקבלת משוב למוצר מקהל שהוא גם מאמץ ראשוני וגם סוכן שינוי, בחידוד הצרכים מהשטח ובהבנה מעמיקה של הטמעה מיטבית.

• Demo Days –  במהלך התכנית יינתנו שתי הזדמנויות ליזמים להכין מצגת רהוטה על המיזם שלהם ולהציגה בפני חדר מלא משקיעים. אירוע אחד ייערך בתל אביב והשני בניו יורק.

4. רשת מנטורים

את היזמים ילוו מנטורים מנוסים שיסייעו להם לשפר ולמקד את המוצר או הרעיון שלהם ולהתקדם בתהליכים עסקיים. המנטורים שלנו מנוסים מאוד בתחומם ומביאים עמם היבטים שונים של האקו-סיסטם.

5. אקסלרטור מורים ומנהלי בתי ספר

במקביל לאקסלרטור היזמים,מובילהMindCET  תכנית האצה ייחודית לקידום פרויקטים של מורים ומנהלים. אנו ניעזר ברשת זו לקבלת משוב למוצרים ולרעיונות של היזמים, להתנסות ולבירור צרכים מהשטח. המורים והמנהלים ישתלבו בחלק מהמפגשים בתכנית היזמים, כך שתהיה חשיפה הדדית שתתרום לשיפור המוצרים ולחידוד צרכים מהשטח החינוכי.

6. לאחר התכנית

התכנית תסתיים לאחר ה-Demo Days, שבהם ייחשפו המיזמים למשקיעים מגוונים מבחינת תחומי העניין שלהם. מיזמים שיימצאו מתאימים למסלול המלא, יקבלו הצעה כזו מ- MindCET. בנוסף, אנו נמשיך לסייע ליזמים ככל שנוכל באמצעות מפגשים דו-חודשיים, חיבור עם הרשתות שלנו, מפגש עם משקיעים, משובים למוצרים וכל סיוע שיתאפשר.

איך תוכלו להיכנס לתכנית? 

תהליך הקבלה לתכנית מורכב משני שלבים:

1. מילוי טופס הרישום שבאתר, לרבות סרטון וידיאו בן דקה שיאפשר לנו היכרות ראשונית אתכם ועם המוצר שלכם, ויעזור לנו להבין את החזון שלכם. באפשרותכם לבחון שאלות ותשובות נפוצות.

2. זימון לראיון אישי קצר עם הצוות של MindCET. בהתבסס על ראיונות אלה, נבחר מי יתקבל למחזור הקרוב של התכנית.

הגשת המועמדות הסתיימה. הגשת מועמדות למחזור הבא תיפתח ביוני 2015.